Vyvíječe a odpařovače

Vyvíječe a odpařovače budou výbornými pomocníky, až budete do úlu aplikovat nejrůznější prostředky pro správné fungování včelstva.

 

Vyvíječe

· Vyvíječ aerosolu GRIFIN H – ačkoliv dokáže tento typ zničit škůdce v úlech a poradí si i s varroázou, není v České republice pro léčení včelstev schválen. Využijete ho, především pokud vlastníte více včelstev.

· Kartuš propan butanová – jedná se o náplň pro vyvíječ aerosolu, která umožňuje snadnou identifikace místa, kde byla aplikována. Je prodávána s obsahem 190 g a zajišťuje dostatečnou hladinu směsi v nádrži. Je také možné ji aplikovat na jakýkoliv počet včelstev a další nezpochybnitelnou výhodou je také jednoduché odstranění odpadu po aplikaci.

 

Odpařovače

· Odpařovač kulatý 120 ml – tento typ patří k velmi účinným odpařovačů a funguje na principu kapilárního efektu porézní hmoty. Nejdříve při jeho použití nasákne pěna kyselinu. Při ideální teplotě 25 °C ji začne vypařovat. Proces pak trvá asi 10 až 14 dní. Pozor dejte na to, že tento typ odpařovače není mezi schválenými léčivy včelstev v České republice.

· Odpařovač kyseliny mravenčí NASSENHEIDER – k odpaření 65% roztoku této kyseliny můžete využít tento typ odpařovače. Ideální teplota pro odpařování je 25 °C a postačí dávka 360 ml. Následně se bude při této teplotě kyselina odpařovat 10 – 14 dní, v případě, že bude teplota nižší, to může trvat déle, až 21 dní. V balení nechybí zásobní nádoba, krytka ani malý a velký knot. Česká republika však odpařovat pro léčení včelstev neschválila. 

Cena:
17
4195
Aktuality

Vážení zákazníci, od 2.1. dochází ke změně majitele a tedy i provozovatele internetových stránek VČELAŘÍK.cz. Součastně dochází ke změně cen zboží a cen d...