Vážení zákazníci, Provoz internetového obchodu VČELAŘÍK byl přerušen (nakupujte na iVcelarstvi.cz). Kolektiv VČELAŘÍK.cz.

Požadavky na mezistěny

Mezistěny jsou důležitým artiklem ve včelařství a proto je kvalita velmi důležitá. Složení mezistěn by mělo být výhradně ze včelího vosku. Kvalitu mezistěn pak může ovlivňovat více faktorů:

1. kvalita vosku pro výrobu mezistěn

2. kvalita a postupy zpracování vosku

3. skladování mezistěn

Proto hledíme na to, odkud vosk pochází a hlídáme jeho složení vstupními kontrolami. V případě podezření pak posíláme vzorky vosku na rozbor. Vykoupený vosk pak necháváme zpracovat pouze registrované provozy se zkušenostmi zpravování mezistěn. Mezistěny pak skladujeme při pokojové teplotě, abych nedocházelo ke ztrátě ohebnosti. Námi nabízené mezistěny jsou dostatečně silné, voní po včelím vosku a jsou ohebné.

Kvalitní ohebná mezistěna ze včelího vosku

Smotaná mezistěna ze včelího vosku

Nabízíme mezistěny ve výhodném balení

Balík mezistěn ze včelího vosku

 

Řezání mezistěn

Nenajdete-li v naší nabídce mezistěny potřebné míry, můžete je snadno oříznout. Pro řezání mezistěn doporučujeme mezistěny položit na tvrdou podložku. Další podložku nebo pravítko použijete na mezistěně, abyste měli rovný tah nožem. Pro řez použijte nejlépe odlamovací nůž nebo nůž s kolečkem.

 

Výroba mezistěn

Video z automatické výroby válcových mezistěn ze včelího vosku.


Mezistěny z roku 1989

Fotografie dokazující, že při správném skladování lze i po více jak 25 letech uchovat mezistěny ve velmi dobrém stavu.

Mezistěny z roku 1989

Originální balení mezistěn z roku 1989 zaslané Českou poštou

 

Kvalitní mezistěny vydrží několik desítek let

Rozbalené mezistěny z roku 1989 zaslané Českou poštou

Aktuality

Vážení zákazníci, od 2.1. dochází ke změně majitele a tedy i provozovatele internetových stránek VČELAŘÍK.cz. Součastně dochází ke změně cen zboží a cen d...