Vážení zákazníci, Provoz internetového obchodu VČELAŘÍK byl přerušen (nakupujte na iVcelarstvi.cz). Kolektiv VČELAŘÍK.cz.

Včelaříme

Proč lidé včelaří?

Existuje mnoho důvodů, proč se lidé rozhodnout začít se včelařením. Vést je k tomu může například rodinná včelařská tradice či prostý zájem o tuto velmi přínosnou činnost. Většinou se včelaři dělí podle počtu včelstev a z něj odvozeného přínosu finančních prostředků do rodinného rozpočtu.

 

  • Včelaření pro zábavu

  • Včelaření jako vedlejší zdroj příjmů

  • Včelaření jako živnost

  • Včelařská farma

 

Včelaření pro zábavu

Ačkoliv tento druh včelaření nebývá hlavním zdrojem příjmů, spoustu výhod přináší samotný produkt dobré péče o včelstvo – výborný a zdravý med. Počet včelstev pro tuto činnost se pohybuje od tří, což je minimum, až po deset včelstev.

 

Včelaření jako vedlejší zdroj příjmů

Při včelaření jako vedlejším zdroji příjmů představuje 150 včelstev maximální počet, který můžete zvládat i při stávajícím zaměstnání, ačkoliv již 100 včelstev znamená velké množství práce. Získáte však za to med nejen pro vlastní potřebu, ale i k prodeji. Ještě větší množství medu můžete získat kočováním.

 

Včelaření jako živnost

Se 150 včelstvy a více už můžete s trochou štěstí začít podnikat. Vhodnější však je kvůli možným rizikům, jako je například nepřízeň počasí, vlastnit včelstev více, například 300.

 

Včelařská farma

Společnost s několika sty včelstev se již dá označit jako včelařská farma. Počet včelstev však může přesáhnout i tisíc kusů. 

Aktuality

Vážení zákazníci, od 2.1. dochází ke změně majitele a tedy i provozovatele internetových stránek VČELAŘÍK.cz. Součastně dochází ke změně cen zboží a cen d...