Vážení zákazníci, Provoz internetového obchodu VČELAŘÍK byl přerušen (nakupujte na iVcelarstvi.cz). Kolektiv VČELAŘÍK.cz.

Proč včely útočí, kdy včely útočí

Včely nejvíce lákají sladké věci. Útočí však nejen na vše sladké, ale také na chlupaté, tmavé a zapáchající. Značně agresivní bývají včely v letních měsících. V přírodě ubývá nektaru či medovice a včely hledají, kde co je.

Pokud člověk nepropadá panice, když uvidí včelu, a nezačne kolem sebe mávat rukama, nemusí se vůbec ničeho obávat. Pokud však včely útočí, a útočí masivně, doporučuje se co nejrychleji utíkat, chránit si oči, mít zavřená ústa a dýchat nosem. Jakmile je člověk v dostatečné vzdálenosti a už nepřilétávají další včely, je dobré jednu po druhé zabíjet, rozzuřené včely totiž útočí tak dlouho, dokud nebodnou a potom umírají.

Včelí jed se do kůže uvolňuje postupně, proto je třeba při včelím bodnutí co nejrychleji odstranit žihadlo z kůže. Žihadlo je potřeba seškrábnout nehtem. Poté se doporučuje potřít zasažené místo octem a přiložit cibuli. Obecně se ví, že studená voda a případné ledování zmírňují otoky. Pokud není člověk alergický, otok zmizí do pár dní sám od sebe. V případě alergické reakce, je zapotřebí užít antihistaminika, která reakci zmírní. Nedojde-li po užití léčiv ke zlepšení, je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc. To platí i v případě, kdy se člověku udělá nevolno, je malátný, bodla ho včela do krku či do jazyka.

Aktuality

Vážení zákazníci, od 2.1. dochází ke změně majitele a tedy i provozovatele internetových stránek VČELAŘÍK.cz. Součastně dochází ke změně cen zboží a cen d...