Vážení zákazníci, Provoz internetového obchodu VČELAŘÍK byl přerušen (nakupujte na iVcelarstvi.cz). Kolektiv VČELAŘÍK.cz.

Včelaření

Možná si kladete otázku, proč včelařit. Díky chovu včel medonosných získáte spoustu různých užitečných včelích produktů. Není to pouze včelí med, ale také propolis, mateří kašička, pyl a také včelí jed. Své využití tyto včelí produkty najdou nejen v potravinářství a lékařství, ale díky svým výborným účinkům se hodí i do kosmetických přípravků.

 

Význam včelařství

Včelařství představuje pro mnoho lidí nejen zálibu, ale také hlavní zdroj příjmů. Kromě toho, že včely dokáží vyrobit spoustu užitečných včelích produktů, však mají i další významnou roli – roli opylovačů. Květy dokáží opylovat díky tomu, že jich v úlu přezimuje až 20000, už velmi brzy z jara a pozornost přitahují i díky další jedinečné vlastnosti, kterou oplývají, a tou je věrnost květu. Znamená to, že opylují ten druh rostliny, se kterým začaly.

Aktuality

Vážení zákazníci, od 2.1. dochází ke změně majitele a tedy i provozovatele internetových stránek VČELAŘÍK.cz. Součastně dochází ke změně cen zboží a cen d...