Vážení zákazníci, Provoz internetového obchodu VČELAŘÍK byl přerušen (nakupujte na iVcelarstvi.cz). Kolektiv VČELAŘÍK.cz.

Proč včelařit?

Se včelařením lidé začínají z prostého zájmu, ale také třeba proto, že mu věnuje například další člen rodiny. Důvodů však může být více. Včelaře dělíme podle toho, kolik finančních prostředků díky své činnosti získají.

 

  • Včelaření pro zábavu

  • Včelaření jako vedlejší zdroj příjmů

  • Včelaření jako živnost

  • Včelařská farma

 

Včelaření pro zábavu

Tento druh včelaření Vám sice nepřinese vysoké příjmy, ale získáte díky němu příjemnou odměnu v podobě lahodného a zdravého medu, kterým Vás včely za Vaši péči odmění. Včelařům k této činnosti stačí alespoň 3 včelstva, maximálně to pak většinou bývá 10 včelstev.

 

Včelaření pro vedlejší zdroj příjmů

Pokud máte zaměstnání, ale rádi byste si přivydělávali včelařením, můžete si pořídit až 150 včelstev. Ačkoliv i tento počet je vysoký a poměrně náročný na péči, dá se při zaměstnání stále zvládat. Získáte tak ale med nejen pro svou vlastní potřebu, ale dost Vám zbyde i na prodej. Větší množství medu pak můžete získat také kočováním.

 

Včelaření jako živnost

Se 150 až 300 včelstvy už můžete začít podnikat. Vyšší počet je lepší především v případě, že Vám nebude v začátcích přát počasí.

 

Včelařská farma

O včelařskou farmu se pak jedná v případě, že máte několik set, ale třeba i více než tisíc včelstev.

Aktuality

Vážení zákazníci, od 2.1. dochází ke změně majitele a tedy i provozovatele internetových stránek VČELAŘÍK.cz. Součastně dochází ke změně cen zboží a cen d...