Vážení zákazníci, Provoz internetového obchodu VČELAŘÍK byl přerušen (nakupujte na iVcelarstvi.cz). Kolektiv VČELAŘÍK.cz.

Před tím, než začnete včelařit

Aby pro Vás nebylo včelařství nebylo zbytečně náročnou činností, je potřeba projevovat nejen zájem o samotnou činnost, ale také touhu poznat nové informace a vcítit se do fungování přírody. Poznat však musíte i samotné včely medonosné. Důležité je seznámit se se základními postupy při jejich chovu, ale také s možnými riziky i nepříjemnostmi.

 

Zdroje informací

Velmi užitečný Vám pro začátek bude Český svaz včelařů, tedy organizace, která sdružuje přes 90 % včelařů z celé naší republiky. Mezi více než 46 000 včelaři tak naleznete nejenom zázemí, ale možná tu najdete i nové včelaře z Vašeho okolí. Dále také získáte přehled o včelařských postupech a novinkách, hodit se mohou informace z oblasti léčení včel, dozvíte se také o nejrůznějších včelařských akcích či seminářích apod. Pokud chcete zjistit, kde v blízkosti Vašeho bydliště se sídlo organizace nachází, nejjednodušší cestou bude jeho kontaktování na www.vcelarstvi.cz.

Výbornou cestou k získání potřebných informací pro včelaře jsou knihy a jiné publikace. Mezi ty nejkvalitnější patří publikace „Včelařství“ od Ing. Veselého a kol., doporučované jsou také knihy vydané Výzkumným ústavem v DOLe, které se zaměřují na léčení včel. Při koupi přeložených knih, například z Německa, se bohužel můžete setkat s tím, že uvedené informace nemusí být zcela přesné. V dnešní době však již můžete navštívit množství kurzů pro začínající i pokročilé včelaře, kde se informace dozvíte osobní, a pro mnohé také jednodušší a příjemnější cestou.

 

Kdo kurzy pořádá?

 

  • Místní organizace (v místě Vaší registrace)

  • SOU – VVC, o.p.s. Nasavrky (www.sounasavrky.cz)

  • Výzkumný ústav včelařský (www.beedol.cz)

  • Pracovní společnost nástavkových včelařů (www.psnv.cz)

 

Zde se dozvíte o všech chystaných včelařských akcích, podívat se však můžete i na stránky Českého svazu včelařského www.vcelarstvi.cz

Aktuality

Vážení zákazníci, od 2.1. dochází ke změně majitele a tedy i provozovatele internetových stránek VČELAŘÍK.cz. Součastně dochází ke změně cen zboží a cen d...